• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ozeltercih.egitim
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905559741677
  • https://twitter.com/ozeltercih?s=07&fbclid=IwAR2Pknk1VFXIiwQpHiYooe-ZUbS0suCMvNQPUZ-vUvsZC-eLbLItdol_RWc
  • https://www.instagram.com/tercihozelegitim/

Özgeçmiş

Özgeçmiş
Nurgül ÇİFTÇİ
Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı
Uzman Dil-Konuşma Terapisti

1979 yılında doğdu.

İlk ve orta öğretimini Ankara’da tamamlayıp 1998 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Zihin Engelliler Öğretmenliği Bölümü’nde öğrenime başladı.

 Üniversite öğrenimi boyunca Özel Eğitim Okullarında yaptığı stajlar yanında Eskişehir Sevgi Zihinsel Engelliler Vakfı’nda çeşitli eğitim ve projelerde gönüllü olarak yer aldı.

2002 yılında Anadolu Üniversitesi’nden mezun oldu.

Aynı yıl Sakarya’da Kanada Eğitim Uygulama Okulu’nda Kadrolu Öğretmen olarak göreve başladı.

2004 yılında Devlet Memurluğundan ayrılıp İstanbul ‘ da Özel Ayça Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Eğitim Koordinatörlüğü görevine başladı.

Daha sonra 2006 yılından başlayarak Özel Tercih Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Kurum işletmeciliği-yöneticiliğini üstlendi.

Bu süreç içerisinde çok sayıda zihinsel yetersizlik, otizm, özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivitesi olan bireylerle çalışma imkânına sahip oldu.
Dil-Konuşma yetersizlikleri ve gelişimi konusundaki sektörel eksiklik bulunduğu inancıyla, Aydın Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu Dil Ve Konuşma Bozuklukları Uzmanlığı Sertifika Programı’ na katıldı.

Bu alanda kendisini daha da geliştirme gereği hissederek Sofya (Kliment Ohridski) Devlet Üniversitesi’ nde Yüksek Lisansını tamamladı ve Uzman Dil Ve Konuşma Terapistliği unvanını aldı.

Öğrenim ve meslek hayatı boyunca çok sayıda kongre ve eğitim seminerlerine katıldı.


Şu anda ağırlıklı olarak akıcı konuşma bozuklukları, motor konuşma bozuklukları, sesletim (artikülasyon) ve ses bilgisi (fonoloji) bozuklukları, işitme engeline bağlı dil ve konuşma bozuklukları, beyin hasarına bağlı konuşma bozuklukları v.b. vakalarla çalışmalarına devam etmektedir.

Evli ve 2 çocuk annesidir.

Uzmanımızın Makaleleri